MENU
Skútry Hradec Králové, značkové doplňky a autorizovaný servis

Proč značku

Proč si pořídit značkový stroj?

U skútrů platí ještě více než u jiného zboží úsloví "nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci". Počáteční vyšší investice do značkového skútru se v průběhu používání mnohonásobně vrátí.

Skútry od skupiny Piaggio Group patří k tomu nejlepšímu, co můžete dostat. Piaggio je nejstarší výrobce skútrů, jsou jeho specializací - primárním produktem. Střední třídu tvoří skútry od výrobců klasických motocyklů, popř. automobilů, kde skútry představují doplňkovou výrobu rozšiřující jejich portfolio. Spodní příčky zaujímají pochybné značky skútrů čínského původu, kterých se k nám v poslední době dováží stále více.

Nízká cena čínských strojů je umožněna šetřením na výrobních nákladech. Materiály jsou zpravidla ošizeny, dochází k rychlejšímu opotřebení. Chybějící know-how nových výrobců se projevuje konstrukčními nedostatky, jako jsou vyšší spotřeba a nižší výkon při stejném obsahu motoru.

Ze zkušenosti víme, že u skútrů čínské výroby dochází zpravidla již po dvou letech provozu (vypršení záruky) k nějakému zásadnímu problému. Problém dále zhoršuje, že náhradní díly nejsou nebo špatně dostupné a za vysoké ceny. Navíc nikdo negarantuje jejich dostupnost v budoucnu. Nepočítaje problémy s poruchou skútru ve chvíli, kdy ho potřebujeme.

Abychom zmíněná fakta odlišili od reklamního vábení..

Podívejte se do bazarů! Jsou plné skútrů podivných značek, které se po pár letech provozu přeprodávají za pár korun - majitele se jich chtějí zbavit. Značkových skútrů je tam minimum. Často jsou starší deseti let se solidním počtem naježděných kilometrů za cenu stejnou jako nový čínský skútr a přesto velmi rychle mizí. Má to svůj důvod.

Mluví o tom i další, např. server iTEST: „Italové jsou ve skútrech absolutní špička. Jejich tvorba toto odvětví poznamenala nejvíce, a to po všech stránkách. Italský, nejen skútrový design, to je pojem, který nepotřebuje žádné komentáře. Totéž platí i v technice - drtivá většina technických inovací přišla právě z Itálie.“ Ve vlastním testu je pak vybrán jeden ze skútrů značky Gilera jako špičkový sportovní skútr!

Zeptejte se svých známých, jaký skútr mají, jak dlouho a jak jsou s ním spokojeni. Značka se vyplatí a mezi skútry představuje Piaggio to nej!